ÇALIŞTAY HAKKINDA BİLGİLER
DAVET METNİ


Değerli Katılımcılar;

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi olarak 14. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktayız.

Bu çalıştayda; üniversite yaşamına katılan öğrencilerimizin, iş yaşamına hazırlık sürecinde ne gibi desteklere ihtiyaç duyduğunu ve bu konuda neler yapabileceğimizi tartışmak, görüşlerimizi paylaşmak, mevcut sorunlara çözüm önerileri geliştirmek ve bu önerilerimizi ilgili kurumlara iletmek istiyoruz. Bu kapsamda farklı disiplinlerden çalıştayımıza katılmayı kabul eden konuşmacılarımız ile bilgi paylaşımları gerçekleştireceğiz. 14. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı’nda ele alacağımız temalar arasında akademik hayata erişim, sosyal-kültürel faaliyetlere erişim, üniversitelerde mimari erişilebilirlik, gizil veya henüz tanılanmamış engeli olan öğrencilere sağlanabilecek hizmetler, engelli öğrencilere kariyer danışmanlığı ve mesleki gelişim hizmetlerinin sunulması ve engelli öğrenci birimlerinin yapısı ve işleyişi yer almaktadır. Üniversitelerimizin Engelli Öğrenci Birimlerinde görev yapmakta olan akademisyenlerimizi, idari personelimizi, gönüllü destekçilerimizi ve konu ile ilgilenen olan tüm dostlarımızı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi olarak 14. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı’nda ağırlamaktan onur ve gurur duyacağız.


Saygılarımızla

Dr. Öğr. Üyesi Sertan TALAS
Düzenleme Kurulu Adına
 


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.